Galatasaray-Beşiktaş arasında sosyal medya krizi: İş farklı yerlere gidiyor

Süper Lig’in 28. hafta maçında Galatasaray Dolmabahçe’de konuk olduğu Beşiktaş’ı 1-0 yendi.

Maçın ardından Galatasaray’ın kurumsal sosyal medya hesabından yapılan Beşiktaş paylaşımı nedeniyle kulüp yöneticilerinin bulunduğu şeref tribününde tartışma yaşandığı ortaya çıktı.

Maçın bitiş düdüğünün çalınmasının hemen ardından Galatasaray’ın sosyal medya hesaplarından 18 saniyelik bir video paylaşıldı. Videoda tüyleri yolunmuş bir kartal sarı-lacivert bir salıncakta “İnleyen nağmeler” şarkısını dinliyordu.

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar’ın aktardığına göre bu paylaşımı gören Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Galatasaray yöneticilerine tepki gösterip silinmesini istedi.

Stat çıkışında açıklama yapan Uçar şunları söyledi: “Bugün talihsiz bir şey yaşadık… Bugün Galatasaray yönetimini ağırladık, maçın sonuna kadar hep beraber maç seyredildi, yemek yenildi. Daha henüz Galatasaray yönetimi stadyumu terk etmemişken kurumsal olarak Galatasaray’ın yaptığı paylaşımı gördük. Başkanımız, onların yöneticilerinden bu paylaşımın derhal silinmesini istedi. Önce silineceğini söylediler. Paylaşım hala silinmiş değil. Biz Beşiktaş’ız. Kartalı sığdıracak bir kafes, ağırlığını taşıyacak bir salıncak henüz yapılmadı, yapılmayacak dostlar. Kartal yükseklerde uçar. Biz rakiplerimize sosyal medya aracılığıyla konuşmak görüşmek istemiyoruz. İş farklı yerlere gidiyor. Ahlaki zedelenmeye gidiyor. Biz saha içindeki mücadelemize devam edeceğiz. Maçın hakemiyle ilgili de sadece sormak istiyorum. Kendisine bir saldırıda bulunuldu. Sonra birdenbire tekrar bu maça veriliyor. Bir penaltı pozisyonu var…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x