Motorola yeni cihazıyla orta segmentin yeni favorisi olabilir

Bu gelişme, teknoloji dünyasında heyecan yaratırken, Motorola’nın yeni nesil 5G cihazlarına dair beklentileri de artırıyor. Akıllı telefon severler, bu gizemli cihazın hangi yenilikleri beraberinde getireceğini merakla bekliyor.

Motorola, son dönemde Moto G ailesini Moto G Power 5G (2024) ve Moto G (2024) gibi modellerle genişletti. Şirket, aynı zamanda yakında piyasaya sürülecek Edge 50 Pro ve Edge 50 Fusion gibi cihazları da merakla bekletiyor; bu cihazlar 3 Nisan’da tanıtılabilir. Bu sırada, fazla bir heyecan yaratmadan pazar yolunu bulan başka bir Moto G cihazı da var gibi görünüyor.

Motorola MotoG64 5G, Google Play Konsolu’nda bazı önemli detayları ile birlikte yakın zamanda görüldü. Görünüşe göre, 2023 yılından 5G destekli, 6nm’lik MediaTek Dimensity 7020 yonga seti ile çalışacak; bu aslında yeniden markalanmış Dimensity 930. Cihaz, 2.2 GHz’e kadar hızda çalışan iki Cortex-A78 çekirdeği ve 2.0 GHz’e kadar hızda çalışan altı Cortex-A55 çekirdeğine sahip olacak ve IMG BXM-8-256 GPU’yu barındıracak. Google Play Konsolu, Moto G64’ün iki varyantını listeliyor – biri 8GB RAM ve diğeri 12GB RAM ile.

Motorola yeni cihazıyla orta segmentin yeni favorisi olabilir

Ekranın boyutu hakkında bilgi sahibi değiliz, ancak FullHD+ çözünürlüğünün 1080 x 2400 piksel olduğunu ve piksel yoğunluğunun 400 ppi olduğunu biliyoruz. Dahil edilen cihaz resminden, ekranda bir selfie deliği olduğunu ve ses ve güç düğmelerinin telefonun sağ tarafında yer aldığını görebiliyoruz.

Birkaç gün önce, tam olarak aynı özelliklere sahip olduğu iddia edilen bir Moto G64y 5G‘nin Google Play Konsolu‘nda görüldüğü ancak şu anda orada listelenmediği belirtiliyor. Belki de listeleme, cihazın yeni adını yansıtacak şekilde düzenlenmiştir. Bu yeni modelin geçen yılki Moto G54’ten nasıl farklı olacağını henüz görmek için bekliyoruz.

Şu anda telefon hakkında daha fazla bilgimiz yok, ancak herhangi bir yeni gelişme olursa bunu takip edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x